Nebankovní půjčky: Známé pro své benevolentní podmínky?
Rychlé spotřebitelské úvěry nebo třeba americká hypotéka bez dokládání příjmů…na podobné úvěrové produkty můžete v případě nebankovních společností narazit čím dál častěji. Je potřeba navíc zmínit, že nebankovní sektor již v mnohých ohledech může s klidným svědomím konkurovat bankovním domům. Tak proč mezi lidmi stále koluje celá řada mýtů a polopravd o těchto společnostech. Zakládají se vůbec na pravdě? A v čem jsou nebankovní společnosti naopak lepší než banky?
Nebankovní společnosti si po dlouhá léta držely pověst coby nevýhodných a mnohdy předražených úvěrových poskytovatelů. Na druhou stranu je potřeba poznamenat, že jsou i k rizikovým žadatelům poněkud benevolentnější než je tomu v bankách. Ba dokonce na takové žadatele čekají přímo s otevřenou náručí.
Proč vsadit na nebankovní úvěr?
Mnoho lidí se pro nebankovní sektor rozhoduje v situaci, kdy potřebuje co možná nejdříve vyřešit svou špatnou finanční situace. Nebankovní úvěry jsou totiž velmi snadné na vyřízení a navíc není zapotřebí ani dokládat tolik dokumentů, které jsou v bance nutností. Nečekané rodinné výdaje či překlenutí doby do další výplaty…tyto problémy dokáží snadno řešit právě rychlé spotřebitelské úvěry. O ty je možné samozřejmě zažádat i v bankách, ovšem bude zapotřebí si projít mnohem náročnějším a zdlouhavějším schvalovacím procesem. Což v situaci, kdy žadatel potřebuje mít k dispozici potřebný obnos peněz co možná nejdříve, není zrovna to pravé ořechové.
Nebankovní společnosti pracují s automatickým schvalovacím procesem. Není tak zapotřebí osobní schůzka, ale vše je možné vyřídit velmi snadno po internetu. Po vyplnění formuláře je výsledek zaslán žadateli už do několika minut. V případě kladného vyřízení, může mít žadatel na účtu peníze již do druhého dne. Rychlost a benevolentnost nebankovních úvěrů je tak do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou a úmrtností žádostí.