Jaké vlastnosti musí mít přepravky na maso
Je pochopitelné, že každý předmět by měl mít takové vlastnosti, aby nejlépe vyhovoval svému účelu. A čím specifičtější tento účel je, tím vyšší požadavky na ně většinou máme. Typickým příkladem zde mohou být přepravky na maso. Na první pohled by se zdálo, že na nich nic není. Koneckonců do nich jen naházíme maso, přeneseme jej a pak jej opět vyndáme. Nic složitého zde není potřeba, ne? Takto si to můžeme myslet, avšak pravdou je, že právě zde je situace složitější, než se na první pohled může zdát.
V první řadě je potřeba si uvědomit, že právě maso podléhá po celou dobu přísným hygienickým normám. Velmi rychle se totiž kazí a i jen lehce „navonělé“ již není vhodné pro lidskou spotřebu. Je tedy nutné jej přepravovat tak, abychom tento proces neurychlovali.
Zároveň je tu také otázka „kontaminace“, kdy se mohou látky z jednoho typu masa dostat do jiného. Pokud například vysypeme hovězí a do stejné přepravky vepřové, může dojít k reakci mezi zbytky. To platí zvláště, pokud mezi vysypáním a naplněním uplynula určitá doba a ony zbytky se již začaly kazit.
Z toho všeho vyplývá, že tyto přepravky musí být vyrobeny z materiálu, na který se maso pokud možno nebude lepit a ze kterého se nebudou uvolňovat do masa látky, jako například mikroplasty. Zároveň musí být snadno čistitelná a časté umývání mu nesmí vadit.
Vzhledem k tomu, že tato přeprava obvykle probíhá z pochopitelných důvodů při nízkých teplotách, musí být schopen snést i je bez toho, že by popraskal, když se opět vytáhne do tepla. Také by měl být dostatečně lehký, ale zároveň pevný, aby se při náhodném pádu neroztříštil. Pokud jde o konstrukci samotnou, tak ta by měla být dostatečně rozměrná, avšak ne příliš, aby se přepravka dala po naplnění zvednout. K tomuto účelu by zde měla být ucha, případně úchyty pro nakládací a vykládací techniku. http://www.sttp.cz/ Jistě, není snadné všechny tyto požadavky splnit. Je však nutné se o to přinejmenším alespoň pokusit.